Dana 10. svibnja 2017. godine u našoj školi održano je probno PISA testiranje učenika. Testiranju su nazočila 52 učenika I razreda, a realizirano je u dvije sesije u trajanju od 9 do 12 sati i od 13 do 16 sati. Aktivnosti organizacije i testiranja su prošle u najboljem svjetlu zahvaljujući  PISA školskom suradniku za našu školu, voditelju MSI programa, mr.spec. Slavenu Tomiću i ravnateljici naše škole, profesorici Andrijani Grgić koja je uspješno kordinirala svim aktivnostima vezenim za PISA testiranje.

Gimnazija Ljubuški ušla je u probni projekt testiranja PISA 2018.. U tijeku je pripremna faza probnog istraživanja u ciklusu PISA 2018 koje će se provesti u proljeće 2017. godine. Prevode se instrumenti i prateći priručnici i dokumenti koji moraju proći međunarodnu verifikaciju te se vrši plan uzorkovanja škola koje će biti odabrane za sudjelovanje u ciklusu PISA 2018.

Nasilništvo među učenicima u školi je sve češća pojava današnjice. Iako na nju mnogi gledaju prilično ravnodušno,  ova pojava traži zalaganje svih subjekata društva. O ovoj temi razgovarali smo sa Zdravkom Rupčić, pedagogicom u Gimnaziji Ljubuški, koja nam je, između ostalog, otkrila kako se nositi s nasilništvom u školi,  koji su upozoravajući znakovi nasilničkog ponašanja…

Postoji legenda  o  tri  muškarca  koji  su  nosili  po  dvije  vreće  vezane  oko  vrata, jednu sprijeda,  a  druga  straga. Kad  su  prvoga čovjeka  upitali  što  nosi  u  vrećama, rekao  je: „ Sva dobra djela mojih prijatelja  su u vreći na mojim leđima, skrivena,  uskoro i zaboravljena.  U  vreći sprijeda nosim sve ružne stvari koje su mi se dogodile. Hodam, često zastanem,  izvadim ih i razgledam sa svih strana. Usredotočim se na njih i proučavam ih. Na njih usmjeravam sve svoje misli i osjećaje.“

Stranica 1 od 2