U prostorijama Vlade Županije Zapadnohercegovačke u Širokom Brijegu, 12. travnja 2018. godine, pod predsjedanjem zapovjednika Županijskog stožera civilne zaštite Zdenka Ćosića održana je 12. sjednica Stožera, priopćila je u utorak Uprava civilne zaštite Županije Zapadnohercegovačke.

Tijekom mjeseca travnja i svibnja ove godine Agencija za predškolsko, osnovno i srednje obrazovanje u suradnji s Ministarstvom obrazovanja, znanosti, kulture i športa ŽZH i uzorkovanim školama će provesti glavno PISA 2018 istraživanje. PISA je međunarodno istraživanje i predstavlja procjenu znanja i vještina petnaestogodišnjih učenika iz čitalačke pismenosti, matematičke pismenosti i prirodoslovne pismenosti.

Na drugoj klauzuri Sveučilišta u Mostaru, održanoj u utorak u Mostaru, razgovaralo se o budućoj državnoj maturi, integraciji Sveučilišta, stanju u predškolskom obrazovanju te uvođenje novih kurikuluma u srednje obrazovanje.

Tradicionalna smotra Sveučilišta u Mostaru održana je u dvorani Srednje škole Antuna Branka Šimića u Grudama. Pomoćnica rektora za nastavu, studente i pravna pitanja Sveučilišta u Mostaru prof. dr. sc. Vesna Kazazić je istaknula kako je zadovoljna odazivom maturanata na smotru.

Stranica 1 od 34