Ljubuški studenti u Varaždinu

Profesor informatike Ivan Matuško posjetio je svoje bivše učenike iz Gimnazije Ljubuški koji su na studiju u Varaždinu.

Povod za okupljanje bila je prekjučerašnja promocija jednog od njih, Ivana Bebeka, koji je primio diplomu prvostupnika informatike Cum Laude .

Zajedno sa profesorom svoje prijatelje posjetio je i Mateo Lauc student informatike na Sveučilištu u Mostaru.

Bila je to prilika da se nakon svečanosti promocije na maloj proslavi okupi veći dio Ljubušaka koji su trenutno na studiju u Varaždinu.

Na slikama Matej Vasilj, Marko Boras, Ivan Matuško (profesor), Mateo Lauc, Ivan Bebek, Lara Medić, Petar Šiljeg, Mladen Šiljeg ,Josip Primorac (nedostaju još studenti Ante Mišetić i Frano Primorac).

Zanimljiv je podatak da su svi studenti odabrali studij informatike izuzev Mladena Šiljega kojeg u šali zovu „Bombaš“ jer je jedini od njih na Geotehničkom studiju.

Iako ih brojčano ima manje u odnosu na druga mjesta naši mladi Ljubušaci ističu svoje zajedništvo:  „Daleko smo od kuće, često se družimo, a posjete nas i stariji koji su nakon fakulteta našli posao i ostali ovdje , njihova podrška nam puno znači“, kažu naši „Varaždinci“.