Gimnazijalci iz Ljubuškog uspješno sudjelovali na natjecanju u Modeliranju mostova

Napisao/la  treci.ba

U Mostaru je održano 3. natjecanje u Modeliranju mostova Građevinskog fakulteta gdje je deset srednjih škola pokazao svoje stvaralačke sposobnosti u gradnji mostova sa špagetama. Pobjedu su  odnijeli maturanti Srednje škole Stolac, a zapažen nastup i ove godine polučila je Gimnazija iz Ljubuškog.

Modeliranje mostova je natjecanje koje treću godinu za redom organizira Studentski zbor Građevinskog fakulteta i Međunarodna udruga studenata građevinarstva IACES s ciljem da maturante upoznaju s Građevinskim fakultetom.

„Cilj ovog natjecanja je da privučemo što više budućih studenata građevine kako bi im pokazali da ovo nije samo tehnička struka, nego i kreativna“, reka je Anđa Baković, predsjednica Studentskog zbora Građevinskog fakulteta.

Na početku su studente pozdravili izv. prof. dr. sc., dipl. ing. građ., Maja Prskao, prodekanica Građevinskog fakulteta, izv. prof. dr. sc., dipl. ing. građ., Mladen Glibić, te članice IACES-a koje su predstavile Građevinski fakultet, studentske udruge, ali i pravila za izradu mostova.

„Ove godine smo promjenili princip i mostove nismo radili od štapića od sladoleda nego od špageta. Prvenstveno je dekan bio skeptičan, jer nam je to prvi put, ali je ispao bolje nego smo očekivali“, kazala je Anđa Baković.

Fotogaleriju slika možete pogledati na linku OVDJE.