Rukometaši Gimnazije Ljubuški porazom od rukometaša SSŠ Ruđer Bošković ostali bez nastupa na Županijskim igrama

Napisao/la  ljportal.com
(1 Glasaj)

Današnjom kvalifikacijskom rukometnom utakmicom između Srednje strukovne škole Ruđera Boškovića i Gimnazija Ljubuški za XVIII. Županijske igre koje će se održati u Grudama još se  jednom pokazalo da Ljubuški obiluje mladim i nadarenim rukometašima.

Ova utakmica bila je borba za prestiž godine, da se vidi koja škola bolje igra rukomet u gradu jer i na jednoj i na drugoj strani se nalazi velik broj igrača i omladinskih reprezentativaca Hrvatske i Bosne i Hercegovine.

Rukometaši SSŠ Ruđera Boškovića predstavljat će Ljubuški na Županijskim igrama učenika osnovnih i srednjih škola ŽZH. Srednja strukovna škola Ruđera Boškovića je u jednoj fer i korektnoj igri bila bolja od Gimnazije Ljubuški u čijim je redovima nedostajao Matej Hrstić, najbolji rukometaš Izviđača i kadetski reprezentativac BiH. Prvi dio susreta protekao je u izjednačenoj igri da bi u nastavku učenici strukovne škole ostvarili veću prednost i na kraju slavili zasluženu pobjedu.

Lijepo je bilo vidjet na parketu velik broj mladih igrača reprezentativaca BiH i Hrvatske i na jednoj i na drugoj strani, među kojima ističemo Mislava Grgića, reprezentativca Hrvatske u redovima Gimnazije, a s druge strane Josipa Šarca, kadetski reprezentativac Hrvatske u redovima Strukovne škole te veliki broj mladih igrača koji su već reprezentativci Izviđača među kojima su Ivan Ereš, Josip Grbavac, Stojan Rašić.

Srednja strukovna škola Ruđer Bošković - Gimnazija Ljubuški: 22 : 19 (9 : 6)