Održana smotra Sveučilišta u Mostaru za županiju Zapadnohercegovačku

Tradicionalna smotra Sveučilišta u Mostaru održana je u dvorani Srednje škole Antuna Branka Šimića u Grudama. Pomoćnica rektora za nastavu, studente i pravna pitanja Sveučilišta u Mostaru prof. dr. sc. Vesna Kazazić je istaknula kako je zadovoljna odazivom maturanata na smotru.

„Od ove godine budućim studentima nudimo informacije o Sveučilištu i putem društvenih mreža, ali i putem mobilne aplikacije. Nadam se kako će maturanti izabrati Svečilište u Mostaru, kao akreditirano Sveučiliše, za mjesto gdje će nastaviti svoje obrazovanje“, objasnila je prof. dr. Kazazić.

Učenici četvrtih razreda iz Ljubuškoga, Gruda, Širokoga Brijega i Posušja dobili su sve potrebne informacije o programima studija, uvjetima upisa, studiranja, nastavnom planu i programu.

Na smotri su se učenicima završnih razreda srednjih škola, i svim zainteresiranim, predstavili: Agronomski i prehrambeno-tehnološki fakultet, Ekonomski fakultet, Filozofski fakultet, Fakultet prirodoslovno-matematičkih i odgojnih znanosti, Fakultet strojarstva, računarstva i elektrotehnike, Medicinski fakultet, Pravni fakultet, Fakultet zdravstvenih studija, Građevinski fakultet, Farmaceutski fakultet, Akademija likovnih umjetnosti, Studentski centar i Studentski zbor.