Socijalni dan u BiH podržali i ljubuški gimnazijalci

Napisao/la  bolji-ljubuski.com

Udruženje INFOHOUSE s partnerima iz cijele Bosne i Hercegovine, jučer je organiziralo osmi 'Socijalni dan', dan kada poslodavci zapošljavaju srednjoškolce na jedan dan, u okviru projekta 'Volontiraj - kreditiraj 2014'. "Socijalni dan" je u isto vrijeme organiziran u 63 grada iz cijele BiH, a ukupno je više od 1000 srednjoškolaca u više od 150 institucija/firmi/organizacija imalo priliku raditi na jedan dan.

Već osmu godinu Udruženje INFOHOUSE zajedno s partnerima projekta i poslodavcima pružili su srednjoškolcima priliku da na jedan dan obavljaju različite funkcije na različitim poslovima, te tom prilikom zarade 20 KM. Sve dnevnice koje su srednjoškolci zaradili na Socijalnom danu bit će uplaćene od strane poslodavaca u 'Fond Socijalni dan', koje će biti iskorištene u realizaciju ideja i projekata učenika srednjih škola koje su sudionice projekta.

Ovom projektu, već tradicionalno, priključili su se i ljubuški gimnazijalci. Među organizacijama, institucijama i i firmama u Ljubuškom koje su učenicima omogućile posao na jedan dan su: UniCredit Bank, Elektro Milas d.o.o., Džajić Commerce d.o.o., Općina Ljubuški, Ministarstvo financija ŽZH, benziska crpka Perić, Croatia osigiranje d.d., Karliko d.o.o. i Radio Ljubuški.

Cilj projekta je jačanje kapaciteta mladih kako bi bili u mogućnosti preuzeti odgovornost za svoju profesionalnu budućnost, razvoj lokalne zajednice, ali i poboljšanja statusa mladih u cjelini.