Najava: U petak u Gimnaziji Ljubuški novo izdanje kviza znanja "Ljubko"

Popularni "Ljubko" - kviz znanja iz opće kulture održat će se i ove godine u polivalentnoj dvorani ljubuške Gimnazije,a na njemu će se natjecati učenici iz sedam srednjih škola Županije Zapadnohercegovačke.

Kako nam je kazala vršiteljica dužnosti ravnatelja, Andrijana Grgić, svaku školu predstavlja dvoje učenika koji se nakon testiranja pokažu najboljima. U ljubuškoj Gimnaziji na testiranje se javi dvadesetak učenika, potom se izabere njih pet, a onda i najboljih dvoje koji predstavljaju školu.

Da se podsjetimo prošle godine najviše su pokazali gimnazijalci fra Grge Martića iz Posušja, a treba reći da su učenici Gimnazije iz Posušja i godinu prije bili prvi, pa su tako uspjeli obraniti titulu. Drugo mjesto pripalo je Gimnaziji Ljubuški dok su treći bili Gruđani (SSŠ Antuna branka Šimića).

Natjecanje će se ove godine održat u petak, 3.ožujka, s početkom u 11 sati.