Ljubuške gimnazijalke napravile "čarobnu kutiju" i pobijedile na Danima europskog naslijeđa - audio i foto

Napisao/la  radioljubuski.ba

Svake godine federalno Ministarstvo kulture i sporta raspisuje natječaj za radove na temu „Dani europskog naslijeđa“ na kojem sudjeluju učenici osnovnih i srednjih škola iz Federacije BiH. Ove godine na natječaj se javilo preko 900 učenika iz cijele Federacije, a među njima i učenici Gimnazije iz Ljubuškog.

Učenici su mogli prijaviti radove u vidu literarnog rada, crteža, video snimaka, fotografija i slično, a tri učenice I d razreda ljubuške Gimnazije, Simona Barišić, Gabrijela Novak i Maja Vukojević osvojile su prvo mjesto za inovativnost u predstavljanju kulturnog naslijeđa.

One su na originalan način, u formi kutije predstavili „materijalnu i nematerijalnu baštinu moga kraja“ gdje na zanimljiv način govore o Ljubuškom, prirodnim ljepotama, kulturnoj baštini, ali i o sportu, uzgoju smilja…

Želja nam je bila na najbolji način prezentirati naš grad i općinu na jedan poseban način i drago nam je da su naš rad prepoznali u federalnom Ministarstvu, rekle su nam učenice.

Kutija je zaista neobična, otvaranjem jedne stranice „otvaraju se poglavlja“ iz raznih oblasti, pa će biti zanimljivo vidjeti je i „uživo“ kad je iz Ministarstva vrate Školi i učenicima.

Simona, Gabrijela i Maja će sudjelovati u programu „Mladi i naslijeđe“ koje će se u organizaciji federalnog Ministarstva kulture i sporta održati u Olovu od utorka, 25.listopada do četvrtka 27.listopada.Tom će prigodom biti prezentiran i njihov i rad, a bit će i svečana dodjela Povelja za doprinos i očuvanje kulturne baštine Bosne i Hercegovine.

Audio što su nam rekli ravnatelj Gimnazije prof. Goran Skoko, te učenice Simona, Gabrijela i Maja, te fotogaleriju možete pogledati na linku OVDJE.