Gimnazijalci iz Ljubuškog nagrađeni na 8. sajmu kreditiranja školskih projekata

Dvadeset projekata iz 15 gradova i općina nagrađeno je danas tijekom Osmog sajma kreditiranja koji je održan u Domu mladih u Sarajevu, a među nagrađenim je i naša Gimnazija Ljubuški.

Učenici iz 43 grada, odnosno 84 srednje škole iz Bosne i Hercegovine, glasali su da sljedeći projekti, između ostalih, budu podržani iznosima do 1.500 KM: Javna ustanova (JU) Turističko-ugostiteljska školaTuzla - "Zdravlje je in...", JU Srednjoškolski centar Hadžići - "Include me", JU Gimnazija Ljubuški - "Masterchef" itd.

Škole su obavezne da nagrađene projekte realiziraju do kraja ove godine. Na Sajmu je bilo nazočno više od 200 učenika, a ukupan osigurani fond koji su danas potrošili iznosi 20.000 KM.

Novac za fond zaradili su učenici tijekom prošlogodišnjeg Sajma kreditiranja, kada su radili kod više od 400 poslodavaca za minimalnu dnevnicu, priopćeno je iz Udruženja "Infohouse."