Veliki broj maturanata ZHŽ-a želi studirati u Mostaru

Napisao/la  Dnevni list

Veliki broj maturanata iz Gruda, Širokog Brijega, Posušja i Ljubuškog okupio se u dvorani Srednje škole A. B. Šimića u Grudama gdje je održana tradicionalna smotra Sveučilišta u Mostaru. Znatiželjni budući studenti imali su mnogo pitanja te je na izložbenom prostoru u svakom trenutku bilo aktivno.

Ovom prilikom Mario Mikulić, pomoćnik ministrice obrazovanja, znanosti, kulture i sporta ZHŽ-a, pozvao je maturante da slobodno pitaju i traže sve što ih zanima, a predstavnici Sveučilišta u Mostaru će im dati sve odgovore ili pomoći kako doći do rješenja. “Ovdje smo se okupili kako bismo vama olakšali i pomogli vam da donesete jednu od najvažnijih odluka u životu”, rekao je Mikulić, a u ime rektorice Sveučilišta u Mostaru prof. Ljerke Ostojić s par prigodnih riječi obratio se dr. sc. Ivo Čolak koji je ukratko predstavio Sveučilište te istaknuo kako u BiH ima ukupno osam javnih sveučilišta, od tih osam samo je jedno jedino na službenom hrvatskom jeziku, a to je Sveučilište u Mostaru, izvan Republike Hrvatske.

Učenici srednjih škola pohvalili su organizaciju smotre i istaknuli kako su studiji Sveučilišta u Mostaru i među njihovim izborima prioriteta.

Dobili su sve potrebne informacije o programima studija, uvjetima upisa, studiranja, nastavnim planom i programom i sve ono što bi moglo zanimati buduće brucoše mostarskog Sveučilišta. Također su dobili i promotivne materijale koji su bili izloženi na štandovima koji je organizirao svaki od fakulteta ovog Sveučilišta.

Ako se maturanti odluče na studiranje u Mostaru, u mogućnosti su odabrati: Agronomski i prehrambeno-tehnološki, Ekonomski, Građevinski, Medicinski, Pravni, Filozofski fakultet, Fakultet prirodoslovno-matematičkih i odgojnih znanosti, Fakultet strojarstva i računarstva, Akademiju likovnih znanosti, Fakultet zdravstvenih studija ili Farmaceutski fakultet.