Mali doprinos velikog srca: Gimnazijalci u humanitarnoj akciji Jedan slatkiš - jedno dijete [FOTO]

Napisao/la  VIJEĆE UČENIKA

Vijeće učenika Gimnazije Ljubuški i ove godine uspješno je realiziralo humanitarnu akciju "Jedan slatkiš - jedno dijete". Cilj akcije je bio da se prikupi što više slatkiša za mališane iz socijalno ugroženih obitelji, kao i za djecu s posebnim potrebama u Ljubuškom.

Zahvaljujući svim učenicima naše škole, u čiju humanost nismo ni sumnajali, obradovali smo mališane posebnog odjela OŠ Marka Marulića novogodišnjim paketićima. Osmjesi i izraz na licima mališana bili su nam dovoljni dokazi da smo uradili nešto posebno, nešto čime se možemo ponositi. Dočekani smo s veseljem, druženje je završeno uz pjesmu i smijeh. To iskustvo nas je neizmjerno obogatilo i utisnulo u naša srca, učinilo boljima i osjetljivijima za probleme drugih.

Učenicima gimnazije ovo je još jedno u nizu druženja i pružanja pomoći onima kojima je ona najpotrebnija.

U tijeku je i druga humanitarna akcija naših gimnazijalaca - "Darujmo svima dostojanstven Božić," koja se sastoji u prikupljanju namirnica i raznih kućanskih potrepština za socijalno ugrožene obitelji naše općine. U suradnji sa Crvenim križem paketi pomoći bit će podijeljeni u utorak.

Aktivirali smo i radionicu za izradu božićnih čestitki, novac od prodaje istih ide također u humanitarne svrhe.

Ovim putem se još jednom zahvaljujemo svim učenicima koji sudjeluju u našim akcijama.